TOKİ İletişim Numarası

TOKİ başvuru formu ile toki dairelerine başvuru yapabilirsiniz. Toki iletişim numarasına sayfamızdaki çağrı merkezi numralarından ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz ilde TOKİ konutlarına yazılmak için şartlar neler, öğrenmek için sayfamızdaki makaleyi inceleyin.
toki iletisim

Konut projesi ile herkese ev alma hizmeti sağlayan TOKİ oldukça popülerdir. Birçok il ve ilçede başlattığı konutlar sonrası aileleri ve bireyleri ev sahibi yapmaya devam ediyor. Sizlerde bu projeler hakkında bilgi almak ve projelerin içinde yer almak isterseniz TOKİ iletişim telefon numarası aracılığı ile müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

TOKİ kapsamlı projeleri sayesinde son model evleri sizlerle buluşturmaya devam ediyor. Maddi açıdan düşük gelirli birçok ailenin ev almasına yardımcı olarak, onların mutluluğuna ortak olmaktadır. TOKİ konutları ve projeleri hakkında detaylı bilgi için 444 8654 numaralı hattı arayabilir ve müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

TOKİ Müşteri Hizmetleri

Toplu konut projeleri ile sürekli kendinden söz ettirmeyi başaran TOKİ müşteri memnuniyetine büyük oranda önem vermektedir. Depremlerin artışı ve temeli zayıf olan evlerin daha güzel ve daha konforlu olarak projelerde müşterilere sunulmasını hedeflemiştir. Sizler de ileriye yatırım amaçlı kendinize bir ev veya arsa almak için TOKİ Müşteri Hizmetleri aracılığı ile bu konuda bilgi alabilirsiniz.

En özel projeleri ile her zaman müşterilere sunulmaktadır. Çağrı Merkezi ile yapacağınız tüm görüşmeler güvenlik sebebi ile kayıt altına alınacaktır. Ayrıca TOKİ iletişim hizmeti ile yapacağınız tüm görüşmeler tüm hatlar üzerinden ücretsiz olarak yapılacaktır. Ev projeleri hakkında bilgi almak için talep oluşturabilir ve şartları öğrenebilirsiniz. Çağrı merkezi sizlere en detaylı bilgiyi anında verecektir.

Bu yazımızda; TOKİ Müşteri Hizmetleri, TOKİ Şikayet Numarası, TOKİ Konutları İletişim, TOKİ Depremzede Konutları, TOKİ Başvuru Numarası, TOKİ Kura Sonuçları gibi kelimeler kullanılmıştır.

TOKİ İletişim Numarası

En güzel konut projelerini her zaman müşterilere sunmayı başarmış TOKİ kapsamlı hizmetleri ile oldukça popüler olmuştur. Eğer sizde 18 yaşından büyükseniz TOKİ evlerini almaya hak kazanabilirsiniz. Ev satın alma başvuru işlemleri veya aldığınız evler yada arsalar için taksit planlarını öğrenebilir ve taksitli ödeme yapabilirsiniz. Ödemeler hakkında bilgi almak isteyen müşteriler TOKİ iletişim numarası aracılığı ile bilgi alabilirler.

Ödeme taksitlerinizi unuttuysanız veya taksit ödemelerini nereye yapacağınızı bilmiyorsanız, müşteri hizmetlerimiz sizlere en uygun bilgiyi vereceklerdir. Taksitleriniz böylece gecikmeye uğramadan yatacak ve sizler de evinizde huzurlu olacaksınız. Tamamen ücretsiz olarak yaptığınız bu konuşma sonrası dilerseniz müşteri hizmetleri anketine katılım sağlayabilirsiniz. Son zamanlarda herkes tarafından tercih edilen TOKİ müşteri hizmetleri aracılığı ile herkesi bilgilendirmeye devam ediyor.

Müşteri hizmetleri sayesinde detaylı bilgiye sahip olurken, aynı zamanda ev sahibi olabileceksiniz. Dilediğiniz şehir de ev sahibi olmanın mutluluğunu sizlerde TOKİ ile yaşayacaksınız. TOKİ üzerinden satış işlemleri yapmak artık çok kolay. Çağrı Merkezi müşterilerimiz sizlere her konuda hizmet verirken aynı zamanda, öneri ve şikâyetlerinizi de alacaklardır. 7 gün 24 saat hizmet veren toplu konut idaresi başkanlığı her zaman müşterilerin yanında olacaktır.

TOKİ Başvuru Formu

Emekliler veya şehir aileleri için de özel olarak hizmet veren TOKİ her zaman ev alma kolaylığı sağlamaktadır. Müşteri hizmetlerini arayarak emeklilere özel ev alma departmanına başvurabilir ve kolaylıkla bilgi alabilirsiniz. Düşük gelirli aileler de müşteri hizmetleri ile ev alma hakkında bilgi talebi oluşturabilir ve başvuru için şartları öğrenebilirsiniz.

Gelişen TOKİ hizmetleri aynı zaman da orta gelirli müşterileri de kapsamaktadır. Eğer sizler de başvuru şartlarını öğrenmek isterseniz çağrı merkezini arayarak yönlendirmeleri takip edebilir ve başvuru şartlarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Toplu konut hakkında talepleriniz veya önerileriniz olursa kolaylıkla 444 86 54 numarasını arayabilir ve kayıt oluşturabilirsiniz.

Ayrıca memnun kalmadığınız ve şikayet olarak gördüğünüz durumları, TOKİ iletişim hattı üzerinden dile getirebilir ve şikayet kaydı oluşturabilirsiniz. Toplu konut idaresi başkanlığı numarasına ulaşmak ve adres bilgileri için de müşteri hizmetlerinden kolaylıkla bilgi alabilirisiniz. Kentsel dönüşüm projesi hakkında da en detaylı bilgileri müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz

TOKİ Başvuru Şartları Nelerdir?

TOKİ başvuru şartları alt ve orta gelirliler için farklılık gösteriyor, ancak temel şartlar şu şekilde:

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Projenin bulunduğu il sınırları içinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak veya doğrudan o ilin nüfusuna kayıtlı olmak,
  • Hane halkı gelirinin en fazla 10.000 TL olması (Orta gelir grubu için gelir şartı aranmıyor)
  • Başvuru yapan kişinin daha önce TOKİ’den konut almaması veya TOKİ’den konut kredisi kullanmaması,
  • Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olmak,
  • Başvuru yapan kişinin ve birinci derece yakın akrabalarının konut sahibi olmaması (bağ, köy evi, işyeri hariç)
  • Hane halkından sadece bir kişi başvuru yapabilir.

Ayrıntılı bilgi için TOKİ müşteri hizmetleri numarası 444 86 54 ile görüşebilirsiniz. 

TOKİ Kimlere Çıkar?

TOKİ, T.C. vatandaşı olan ve konut projesi şartlarını taşıyan herkese çıkabilir. Konut tahsisi TOKİ tarafından belirlenen tarihte kura sonucu ile belirleniyor. 

TOKİ Alt Gelir Grubu Evini Kiraya Verebilir Mi?

TOKİ projelerinden alt gelir grubu için ayrılan kısımdan yararlanan kişiler evini kiraya veremez. Sözleşme süresi bitene kadar başvuru yapan kişinin evde oturması gerekir. 

TOKİ Orta Gelir Grubu Nedir?

TOKİ, toplumun her kesiminden kişinin konutlardan faydalanabilmesi için orta gelir grubunu duyurmuştur. Buna göre hanenin aylık geliri 10.000 TL üzerindeyse TOKİ orta gelir grubu evlerine başvurabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için TOKİ çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır?

TOKİ, konut başvuruları için E – Devlet’ten ‘konut / iş yeri başvurusu’ formunu doldurabilirsiniz. Formu doldurmak için E – devlet’e giriş yapın ve arama kısmına ‘konut başvurusu’ yazın. Aynı zamanda Halkbank ve Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla da TOKİ başvurusu yapabilirsiniz.

TOKİ Çağrı Merkezi

Telefon Numarası444 86 54
Çalışma SaatleriPazartesi – Cuma 08:00 – 17:00 
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.
Müşteri Hizmetleri Numarası444 86 54
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresitoki@hs01.kep.tr
Şikayet FormuForm için tıklayın.
Satışı Devam Eden KonutTOKİ satışı devam eden konutları incelemek için tıklayın.
Yardım SayfasıTOKİ yardım ve öneriler sayfası için tıklayın.
Faks0(312) 266 77 48
Genel Müdürlük AdresiBilkent Plaza B1 Blok 06800
Bilkent – Çankaya / ANKARA
Genel Müdürlük Telefon Numarası0312 565 20 00
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn

3 Ağustos 2022 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?