THY Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

THY Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası ile Müşteri Temsilcisine Telefon ederek hemen bağlanabilirsiniz. Bilet ve rezervasyon için çağrı merkezi numarasıdır. Biletlerinizdeki değişiklikler için arayabileceğiniz telefon numarası sayfamızda yer almaktadır.
thy iletisim numarasi

THY Müşteri Hizmetleri, dünyanın dört bir yanına uçmak isteyen yolcuların tercih ettiği en çok hava yolu şirketlerinden bir tanesidir. Ülkemizin ulusal havayolu olan THY son zamanlarda yapılan atılımlarla dünya çapında adını duyurmuş bir havayolu haline gelmiştir. Gün içerisinde binlerce yolcu taşıyan havayolu yıl içinde dünyanın farklı noktalarına 75 milyon civarında yolcu taşımaktadır.

Kurulduğu günden bugüne hem yolcu kapasitesini hem de hizmetlerini artıran Türk Hava Yolları, müşterilerinin işlemlerini kolayca gerçekleştirmeleri için onlara birçok farklı yöntem sunmaktadır. THY müşteri hizmetleri iletişim numarası üzerinden müşteri temsilcilerine ulaşıp merak ettiğiniz her konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz de +90 212 463 63 63 numarasından Atatürk Havalimanında ki genel yönetim binasına ulaşmanız da mümkündür.

 Eğer Türkiye de değil başka bir ülkedeyseniz ve o ülkedeki ofislerden yardım almak istiyorsanız https://www.turkishairlines.com/tr-int/bilgi-edin/bize-ulasin/ sitesine girip ulaşmak istediğiniz ülke, şehir ve ofis seçeneklerini belirledikten sonra ilgili birime ait mail adresine ve telefon numaralarına kolaylıkla erişebilirsiniz. Müşteri odaklı bir anlayışla çalışan Türk Havayolları sizden gelecek olan şikayet ve önerileri dikkate alıp hizmetlerini bu doğrultuda düzenlemektedir.

Müşteri hizmetleri iletişim numarası 0850 333 0 849

THY Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

İlk kurulduğu yıllarda Milli Savunma Bakanlığına bağlı bir devlet işletmesi olan şirket zamanla çok daha özerk bir kuruma dönmüş ve dünyanın dört bir yanına hizmet götürmeye başlamıştır. THY müşteri hizmetleri bilet değişikliği, konukseverlik gibi konularda bu noktada önem kazanmıştır. Teknolojiyi yakından takip eden şirket alınan her bilete bir PRN kodu ve e-bilet numarası atamaktadır.

Bu kod sayesinde müşterileri temsilcisi numarasını arayıp kolayca biletlerinin tarih ve yönlerini değiştirebilirler. Üstelik hem yurtiçi hem de yurtdışı için aynı numara geçerlidir. Farklı numaralar aramalarına gerek kalmaz. Bir tek promosyonlu biletlerde değişiklik bazı durumlarda yapılamamaktadır. Biletinizin durumunu öğrenmek içinde size gönderilen mailde bu ibarenin olup olmadığına bakmanız yeterlidir. Böylece işlemlerinizi doğru ve sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz.

THY müşteri hizmetleri bilet değişikliği: 0850 302 54 93

THY Bilet Sorgulama

Günümüz şartlarında artık telefon yada bilgisayardan gitmek istediğiniz yöne uygun bilet olup olmadığını öğrenmek oldukça kolaylaşmıştır. Eğer THY ya da Anadolu Jet şirketinden bilet almayı düşünüyorsanız THY müşteri hizmetleri bilet sorgulama sitesi https://www.turkishairlines.com/tr-int/ucak-bileti/rezervasyon dir. Burada hangi şehirden hangi şehre, ne zaman gideceğinizi seçerek boş koltuk olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Devamında seçtiğiniz saat ve tarihte hangi uçuş seçeneklerinin olduğunu ve ücretlerini görüp ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. Örneğin çok fazla bagajınız varsa ya da 12 saat içinde hızlıca iade yapmak isterseniz primefly, ekstra bir özellik olmadan biletinizi alıp uçmak isterseniz daha uygun fiyatlara gelen ecofly seçeneğini seçebilirsiniz. Eğer isterseniz devamında online ödeme yöntemiyle seçtiğiniz koltuğu satın almanızda mümkündür.

THY müşteri hizmetleri bilet sorgulama: 0850 302 54 93

THY Hakkında Sık Sorulan Sorular

E-Devlet üzerinden uçuş bilgilerimi nasıl öğrenebilirim?

Uçuş bilgilerinizi öğrenmek çok kolay. E-devlet sisteminize giriş yaparak, sol üstte yer alan arama kutusuna “Uçuş Bilgileri Sorgulama” yazarak uçuş bilgilerinizi kolayca öğrenebilirsiniz. Yada sitemizde yer alan telefon numarası aracılığı ile müşteri hizmetlerine direkt bağlanarak uçuş bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

THY biletleri ne zaman ucuzlar?

Uçak biletlerinizi en uygun alabileceğiniz tarih uçuş tarihinizden 1-2 ay öncesinde Salı, Çarşamba ve Cumartesi günleri olmaktadır. Bu günlerde yolcu sayıları az olduğu için bilet fiyatları oldukça uygun olabilmektedir. Ancak gideceğiniz rota ve tarih kesin belliyse biletlerinizi 4-5 ay öncesinde ayırtmanız size oldukça kazanç sağlayacaktır.

THY uçak biletimi nasıl iptal edebilirim?

Uçak biletinizi iptal etmek isterseniz THY sitesinden “Uçuşlarım” sekmesinden uçak biletinizin iptal işlemlerini yapabilirsiniz. Ancak daha hızlı bir şekilde iptal etmek istiyorsanız dilerseniz sayfamızda yer alan THY çağrı merkezi numarasını arayabilir ve biletinizin iptali konusunda müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.

Uçak seferleri iptal olursa ne olur?

Uçuşunuzun iptal edilmesi durumunda eğer uçuşunuzda gün aşımı söz konusu değilse havayolu firması iptal edilme zamanına göre yiyecek ve içecek temin etmek zorundadır. Ayrıca dilerseniz biletinizin ücretini müşteri hizmetlerini arayarak iadesini isteme hakkınızda bulunmaktadır. Müşteri temsilcisine sayfamızdaki telefon numaralarından hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

THY Resimleri

30 Ekim 2021 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?